Miléne jadrové mydlo 150g
Kód: 56850TEPodrobný popis
Miléne jadrové mydlo na ručné pranie . Účinne odstraňuje škvrny a špinu.
- jadrové mydlo na pranie
- odstraňuje škvrny a špinu,
- na ručné pranie.
- chráni vlákna a farby,
- nedráždi pokožku.
Mydlo, Parfém, Limonene, Linalool.
Ak sa rozhodnete pre ekologické pranie, je určite niekoľko spôsobov, ako na to. Na trhu existuje pomerne široká ponuka ekologických pracích prostriedkov, ktoré sa ale musia väčšinou dovážať zo zahraničnej a sú plnené v plastových obaloch. Ako najekologickejší spôsob prania v slovenských podmienkach vyhráva na celej čiare mydlový sliz.
Nenechajte sa odradiť názvom. Mydlový sliz je doma vyrobený, ekologický, účinný a veľmi lacný prostriedok na pranie všetkej bielizne. Výroba je jednoduchá a rýchla. Stačí len mydlo, Pracia sóda, voda a 15 min času.
Výhody a nevýhody
Mydlový sliz je nezávadný pre prírodu, neobsahuje žiadne Fosfáty a Farbivá. Je veľmi lacný a nespôsobuje alergie.
Pretože sliz neobsahuje optické zjasňovače, biela bielizeň nie je žiarivo biela. Tiež sa môže stať, že nebude stačiť na všetky škvrny, čo je však možné vyriešiť napríklad soľou na škvrny.
Ingrediencie
Budeme potrebovať mydlo na pranie o váhe cca 175 g . Najlacnejšie je Jadrové mydlo, ktoré stojí okolo 10 Sk a je k dostaniu v každej drogérii. Je možné použiť aj iné mydlá, ale sú o niečo drahšie. Napríklad mydlo z Olivového oleja, ktoré je skutočne čisto prírodné. Kocka Olivového mydla Yellow&Blue o váhe 200 g stojí 109 Kč.
Ďalšou prísadou je prášková Pracia sóda v množstve 150 g . Sóda rozpúšťa tuk, zmäkčuje vodu, odstraňuje škvrny a dezinfikuje. Je súčasťou mnohých bežných pracích práškov. Cena je zhruba 15 Sk za 300 g. Pozor na prekročenie množstva Sódy, mohlo by dôjsť k zašesnutiu bielizne.
Postup
Mydlo nastrúhame na bežnom strúhadle (čím viac na jemno, tým lepšie) a nasypeme do vedierka s asi litrom horúcej vody a za stáleho miešania necháme rozpustiť. Pridáme sódu, tiež miešaním necháme rozpustiť a celý kýblik dolejeme horúcou vodou do 10 litrov. Vody môže byť viac aj menej, potom je sliz redší alebo hustejší a podľa toho potom upravujeme dávkovanie. Teraz si môžeme urobiť napríklad kávu. Až sliz schladne, je naše dielo hotové. V závislosti od množstva vody bude mať sliz gélovú až pudingovú konzistenciu.
Sóda na pranie
Odporúčame si vopred prichystať nádoby na uskladnenie slizu, aby potom nevznikol problém – kam s ním? Môžete použiť napríklad prázdne PET fľaše alebo nádoby od iných pracích prostriedkov.
Použitie
Sliz dávkujeme priamo do bubna práčky, cca 250 ml na jedno pranie. Dávka závisí od koncentrácie Vášho slizu a tiež od stupňa znečistenia bielizne. Ideálne dávkovanie určite každý zistí po prvých niekoľkých praniach.
Ako na škvrny
Ak sa chystáte prať škvrny od jedla alebo napríklad trávy, je dobré pred samotným praním použiť žlčové mydlo, ktoré je v predaji aj v drogériách, za cca 12Kč. Škvrna sa namočí, potrie mydlom a párkrát premne v ruke.
Ďalším prostriedkom je soľ na škvrny. Ide o čistý perkarbonát sodný, ktorý sa pri použití rozpadá na bieliaci a dezinfekčný kyslík a sódu. Krásne vybielia napríklad látkové plienky.
Aviváž
Odporúčame nepoužívať žiadnu aviváž, či už z ekologických, tak aj zo zdravotných dôvodov. Na detskú bielizeň je priamo nevhodná a na ostatnú bielizeň zbytočná. Bielizeň vypraná v mydlovom slize je mäkká a má jemnú mydlovú vôňu.
Do priehradky na aviváž môžete pridať trochu (2 lyžice) octu - pomáha odstrániť zvyšky pracieho prostriedku, čistí práčku a tiež dezinfikuje. Bielizeň octom po vypraní cítiť nie je.
Dodatočné parametre
Kategória: | Mydlo na pranie |
---|---|
Hmotnosť: | 0.19 kg |
Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.